Prázdny obrázok

Merida

Turbike.skMerida patrí medzi najväčších výrobcov bicyklov na svete a v cyklistickej brandži je známa ako tvorca nových technológií. Nie je sa preto čomu čudovať, že majstri sveta a olympijski víťazi jazdia na Meridách.
 

Kompletný sortiment značky nájdete na http://www.merida.sk/obchod/Bicykle-MERIDA-2015

Merida patrí medzi najväčších výrobcov bicyklov na svete a v cyklistickej brandži je známa ako tvorca nových technológií. Nie je sa preto čomu čudovať, že majstri sveta a olympijski víťazi jazdia na Meridách.

KVALITA JE SAMOZREJMOSŤOU

 

FILOZOFIA ZNAČKY MERIDA

Najlepšie možné bicykle. Splnenie tohto cieľa si vyžaduje realizovať  vývoj a dizajn bicyklov v prostredí hlavného trhu. Vývoj bicyklov Merida sa z tohto dôvodu presunul po roku 2000 z Taiwanu do Európskej centrály v Nemecku.

 

Merida sa pri výrobe bicyklov snaží kombinovať to najlepšie z oboch svetov: európske vývojové know-how a efektívnu, na kvalitu orientovanú výrobu v Ázii. Vďaka takto kombinovanému postupu výroby je Merida schopná dodávať na trh kvalitné, moderné a pritom cenovo dostupné bicykle.

 

Sústredenie vývojového centra bicyklov Merida do nemeckého Magstadtu je zárukou, že všetky jej modely naplnia očakávania a sny svojich budúcich majiteľov. Inžinieri z oddelenia výskumu a vývoja v Magstadte sú sami nadšení cyklisti, ktorí dobre vedia, aké bicykle fanúšikovia tohto športu očakávajú. Ich skúsenosti a perfekcionizmus, kombinované s maximálnym pracovným nasadením, stoja za výrazným technologickým posunom bicyklov Merida počas niekoľko posledných rokov.

 

VÝROBA

Vysoký štandard. Hlavné sídlo Merida Industry Co., Ltd (MIC) sa nachádza na Taiwane. V krajine, ktorá sa radí medzi svetových lídrov vysoko kvalitných technických produktov a ktorá je zároveň najväčším producentom bicyklov najvyššej kvality na svete.

 

Práve tu sú koncepty a návrhy nemeckého oddelenia výskumu a vývoja uvádzané do praxe. Automatizované montážne linky miestnych obrovských výrobných hál denne vyprodukujú tisíce bicyklov. Rámové trubky sú najprv precízne pozvárané na robotických zváracích linkách, odkiaľ hotové rámy putujú do jednej z technologicky najvyspelejších lakovní na svete. Po aplikácii laku sa rámy transportujú do ultramodernej montážnej linky, kde sú osadené ostatnými komponentmi. V priebehu hlavnej sezóny opustí každý mesiac múry továrne až 72.000 bicyklov.

 

Bezproblémové zvládnutie logistiky a organizácie práce, spojených s takým objemom výroby, je možné len vďaka modernému managementu výroby, licencovanom priamo od japonskej automobilky Toyota. Časté kontroly kvality na všetkých úrovniach výrobného procesu sú zárukou trvale vysokej kvality všetkých produktov.

 

DISTRIBUČNÁ SIEŤ

Od Špicbergov až po Nový Zéland. V priebehu posledných 25 rokov sa Meride podarilo vybudovať celosvetovú distribučnú sieť. 40 zastúpení značky MERIDA dodáva bicykle do 70 krajín sveta. Merida síce myslí a plánuje v globálnom merítku, jej prístup k trhu si však vďaka veľkému počtu obchodných zastúpení udržuje výrazne lokálny charakter a rešpektuje požiadavky každého jednotlivého regiónu. Všetci distribútori bicyklov Merida sú v priamom kontakte s ústredím spoločnosti Merida International na Taiwane, odkiaľ sú ich poznámky a požiadavky predávané oddeleniu výskumu a vývoja v nemeckom Magstadte. To ich vyhodnocuje a zapracováva do vývoja nových modelov. Jedine takýto spôsob firemnej komunikácie môže zaručiť kvalitné zapracovanie rozmanitých podnetov z trhov na celom svete.

 

 

merida1_2362<<< Naspäť